Σάββατο, Νοεμβρίου 10, 2012

Ρεγγίνι - Γ.Σ. Παρνασσός

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τον Παρνασσό Αμφίκλειας στο εκτός έδρας παιχνίδι με το Ρεγγίνι.Για μια ακόμη αγωνιστική οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να κάνουν γκολ τις ευκαιρίες που είχαν με αποτέλεσμα στο τέλος να ηττηθούν.Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με ωραίο σουτ μέσα απ'την μεγάλη περιοχή και στη συνέχεια να κρατήσουν εύκολα το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γ.Σ. Παρνασσός εμφανώς βελτιωμένος έχασε ευκαιρίες και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Τσιπούγια μετά από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων.Στη συνέχεια και ενώ οι φιλοξενούμενοι έψαχναν χώρους για να κάνουν το 1-2 οι γηπεδούχοι σε μια αντεπίθεση σκόραραν διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 με σουτ λίγο έξω απ'την μεγάλη περιοχή και ύστερα από ωραία προσπάθεια.
Γ.Σ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ : Σασιάκος,Γαλάνης,Γρίβας,Ματαράς,Στιβακτής(Σκανιακός),