Κυριακή, Ιανουαρίου 19, 2014

Γ.Σ. Παρνασσός - Παμμωλιακός 0-1

Την ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε η ομάδα του Παρνασσού απ'την ομάδα του Μώλου αποτέλεσμα που αδικεί την ομάδα της Αμφίκλειας καθώς έκανε πολύ καλή εμφάνιση και έπαιξε με πάθος απέναντι στον πρωτοπόρο Παμμωλιακό.Στο πρώτο ημίχρονο ελάχιστες ήταν οι ευκαιρίες μπροστά απ'τις δύο εστίες με τη σημαντικότερη να είναι για τον Παρνασσό όταν στο 43' ο Σκοτίδας δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον αντίπαλο τερματοφύλακα.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μώλου μπήκε δυνατά για να ανοίξει το σκορ και τα κατάφερε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αντωνίου,φάουλ που μόνο ο διαιτητής Δουδούμης είδε και υπέδειξε με συνέπεια τις έντονες διαμαρτυρίες απ'την πλευρά των γηπεδούχων.Η συνέχεια του αγώνα βρήκε τους γηπεδούχους να προσπαθούν να ισοφαρήσουν τον αγώνα χωρίς όμως να τα καταφέρουν.Κακή η διαιτησία του διαιτητή Δουδούμη με πολλές λάθος αποφάσεις.
Γ.Σ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ : Γραββάνης,Τσαπρούνης,Μπάκας,Στιβακτής(Κούσουλας),