Κυριακή, Φεβρουαρίου 23, 2014

Γ.Σ. Παρνασσός - Τραγάνα 1-1

Μέτρια εμφάνιση για την ομάδα του Παρνασσού που είχε ως αποτέλεσμα την εντός έδρας ισοπαλία με την ομάδα της Τραγάνας με σκορ 1-1.Το σκορ άνοιξε πριν τη συμπλήρωση του δεκάλεπτου όταν μετά από ωραία προσπάθεια του Σκοτίδα και σουτ ο τερματοφύλακας της Τραγάνας απέκρουσε όμως ο Τσάφος βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και από κοντά έκανε το 1-0.Η ομάδα είχε κιάλλες ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματα με κλασικότερες των Τσάφου και Τσιπούγια που από κοντά δεν μπόρεσαν να ευστοχήσουν και έτσι το 1-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν ακόμη ορισμένες καλές ευκαιρίες να κλειδώσουν τη νίκη και αφού δεν τα κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι σε μια αντεπίθεση κέρδισαν πέναλτι και έτσι έκαναν το 1-1 σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος.Κακή η διατησία του διαιτητή Κοντού με πολλές λάθος αποφάσεις που προκάλεσε τον εκνευρισμό των γηπεδούχων.Μετά και τα σημερινά αποτελέσματα ο Παμμωλιακός κατέκτησε και μαθηματικά την πρώτη θέση και την άνοδο.
Γ.Σ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ : Γραββάνης,Τσαπρούνης,Λιάπης,Στιβακτής (Βαφειάς),