Κυριακή, Δεκεμβρίου 16, 2012

Γ.Σ. Παρνασσός - Άγιος Σεραφείμ 2-1

Με νίκη ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο η ομάδα του Παρνασσού απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Αστέρα.Σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας ευτύχησε να προηγηθεί στο τέλος του πρώτου μέρους μετά από ασυννενοησία της άμυνας του Παρνασσού και πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής.Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και έχασαν μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Σκοτίδα στις αρχές.Το 1-1 δεν άργησε να έρθει όταν ο Ματαράς μπήκε από δεξιά και με ωραίο αριστερό πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσα.Η πίεση συνεχίστηκε από την ομάδα του Παρνασσού και έπειτα από ένα φάουλ από τα δεξιά και την ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα ο Σελιστάϊ από κοντά έκανε το 2-1.Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια πίεσαν χωρίς να καταφέρουν να απειλήσουν ιδιαίτερα την ομάδα του Παρνασσού που έχασε άλλη μια σημαντική ευκαιρία να τελειώσει το ματς και πάλι με τον Σκοτίδα.

10. Μενδενίτσα 1*

Το πρωτάθλημα διακόπτεται λόγω γιορτών με πρωταθλήτρια χειμώνα την ομάδα του Κηφισσού και θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο 5-6 Ιανουαρίου.