Κυριακή, Δεκεμβρίου 09, 2012

Kόμνηνα - Γ.Σ. Παρνασσός 2-3

Νέα νίκη για την ομάδα του Παρνασσού αυτή τη φορά στην έδρα της Κόμνηνας με σκορ 2-3.Η ομάδα της Αμφίκλειας ξεκίνησε δυνατά χάνοντας ευκαιρίες και άνοιξε το σκορ στο 24' με απευθείας χτύπημα φάουλ του Σκοτίδα.Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν γρήγορα και ισοφάρισαν στο 29' με κεφαλιά μετά από κόρνερ που κέρδισαν απ'τα δεξιά,για να τελειώσει το ημίχρονο με σκορ 1-1 χωρίς κάποια άλλη σημαντική ευκαιρία.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γ.Σ. Παρνασσός κατάφερε να προηγηθεί και πάλι με γκολ του Τσιπούγια ο οποίος πέρασε και τον τερματοφύλακα κάνοντας το 1-2.Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια έχασαν κι'άλλες ευκαιρίες για να τελειώσουν το ματς,με αποτέλεσμα στο 91' και πάλι από κόρνερ οι γηπεδούχοι να πιάσουν την κεφαλιά και να κάνουν το 2-2.Και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα λείξει ισόπαλο με τη σέντρα ο Τσάφος Δ. θα κάνει την μπαλιά στην αντίπαλη περιοχή ο Σελιστάϊ στόπαρε ωραία και με πλασέ έκανε το 2-3.Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα με την ομάδα του Παρνασσού να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο και να παίρνει δίκαια τους 3 βαθμούς.
Γ.Σ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ : Καλλιακούδας,Καραπετσάνος,Γρίβας,Καπερώνης,Στιβακτής,Τσάφος Δ.,Σκανιακός(Τσιπούγιας),Σελιστάϊ,Ζωγράφος(Κούσουλας),Τσάφος Μ.,Σκοτίδας(Παπακούσουλας).
Προπονητής : Στάθης Καλλιμάνης.