Δευτέρα, Οκτωβρίου 28, 2013

Γ.Σ. Παρνασσός - Άγιος Σεραφείμ 2-0

Μεγάλη νίκη για την ομάδα του Παρνασσού απέναντι στον πολύ καλό Αστέρα με 2-0 σκορ που διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα.Ο Γ.Σ. Παρνασσός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και είχε ευκαιρία να προηγηθεί αλλά το σουτ του Τσάφου βρήκε το δοκάρι και έφυγε άουτ ενώ ο Αστέρας ανέβηκε στο δεύτερο μέρος και έχασε σπουδαία ευκαιρία να προηγηθεί αλλά το σουτ που έγινε απ'την ομάδα του Αστέρα έβγαλε εντυπωσιακά ο Γραβάνης.Έτσι φτάσαμε στα τελευταία λεπτά του αγώνα όπου ο Παρνασσός με δύο αντεπιθέσεις πήρε τη μεγάλη νίκη.Το 1-0 έκανε ο Μπάκας όπου αφού πέρασε το τερματοφύλακα άνοιξε το σκορ ενώ το 2-0 έγινε δύο λεπτά αργότερα απ΄τον Σκοτίδα ο οποίος πήρε την μπάλα απ΄το κέντρο και αφού πέρασε τους αντιπάλους του πλάσαρε τον τερματοφύλακα για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.
Γ.Σ.ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ : Γραβάνης,Τσαπρούνης,Μπάκας,