Δραστηριότητες Α.Σ. Διόνυσου Αμφίκλειας

ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΛΟΚΡΟΣ : 43 – 72

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΑΝΔΡΩΝ Β΄2ος  ΟΜΙΛΟΣ 3η αγωνιστική

Κλειστό Αμφίκλειας - Σάββατο 3/11/2012

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των ανδρών του Διόνυσου από την αντίστοιχη του Λοκρού Αταλάντης σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΕΣΚΑΣΕ.
Η ομάδα του Λοκρού ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Α. Μάτο που πέτυχε 27 πόντους (6 τρίποντα).
Η ομάδα του Διόνυσου  κάνοντας ένα κακό πρώτο 10λεπτο (09-25) βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με διαφορά. Κατάφερε να ισορροπήσει στο δεύτερο (15-15) και το τρίτο δεκάλεπτο (10-14), αλλά στο τέταρτο συναγωνίστηκε το κακό πρώτο (09-18).
Επόμενος αγώνας στις 17.11.2012 στο Κλειστό της Άμφισσας με αντίπαλο το Μάκαρο.
 Α.Σ ΔΙΟΝΥΣΟΣ (Τριπηλόπουλος Ντίνος)
Τσαπρούνης Ταξιάρχης 4, Μώρος Φαίδων 21 (2τρ), Κράββαρης Βασίλης 4, Ιωάννου Λουκάς, Τσαρπαλής Κων/νος 8 (2τρ), Γκόλφης Χρήστος 2, Τσιαπραίλης Νίκος, Κοπανάκης Παναγιώτης 4, Στιβακτής Γεώργιος.
Α.Σ ΛΟΚΡΟΣ (Καρατράντος Λ.)
Καρατράντος Β 2, Νέστορας Π, Ανδρέου Ε 13 (1τρ), Κάβουρας 2, Παπαδάκης Θ, Τσέρτος Ι 8, Τσακανίκας Ι, Μάτος Α 27 (6τρ), Παπαγορας Δ 9, Χατζής Α 10 (1τρ), Βλαχάβας Κ 1.

ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΜΕΔΕΩΝ : 2 – 3 σετ ΒΟΛΕΥ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κλειστό Αμφίκλειας – Κυριακή 04.10.2012

Την ομάδα του Μεδεώνα αντιμετώπισε την Κυριακή στο Κλειστό της Αμφίκλειας ο Διόνυσος στην 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κεντρικής Ελλάδας.

Έγινε ένας συναρπαστικός αγώνας που διήρκησε 2,5 ώρες και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον και την αγωνία των φιλάθλων μέχρι το τέλος.

Με προβλήματα στην υποδοχή ο Διόνυσος έχασε το πρώτο σετ με 15-25. Βελτιώθηκε στο Δεύτερο το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες χάνοντάς το με 23-25.

Στο τρίτο και το τέταρτο έχοντας βελτιωθεί περισσότερο σε άμυνα και επίθεση ο Διόνυσος κέρδισε τα σετ με 25-18 και 26-24 αντίστοιχα.

Οι ομάδες οδηγήθηκαν στο ται μπρέικ και ενώ όλα έδειχναν ότι ο Διόνυσος θα κέρδιζε τον αγώνα αφού προηγήθηκε με 13-10 η συγουριά και λάθη επέτρεψαν στο Μεδεώνα με ένα σερί 4-0 να προηγηθεί με 14-13. Ο Διόνυσος με 2-0 προηγήθηκε 15-14 για να το χάσει τελικά με 17-15.

Έτσι, μία πικρία έμεινε στα κορίτσια του Διόνυσου που είδαν ότι παρά την καλή τους απόδοση και το πλεονέκτημα στο ται μπρεικ η τύχη να τους γυρίζει την πλάτη στο πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα.

Τους αξίζουν θερμά συγχαρητήρια και πιστεύω πως η συνέχεια τους ανήκει.

Τα σετ : 15-25, 23-25, 25-18, 26-24, 15-17.