Κυριακή, Φεβρουαρίου 03, 2013

Καλαπόδι - Γ.Σ. Παρνασσός 2-2

Ισόπαλο αναδείχθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδα του Καλαποδίου και του Παρνασσού Αμφίκλειας ματς το οποίο διεξήχθει κάτω από δυνατό αέρα.Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν νωρίς το προβάδισμα στο σκορ όμως οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Σκοτίδα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ενώ μετά το γκολ ο παίχτης του Παρνασσού αντίκρισε την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή της αναμέτρησης.Στο δεύτερο ημίχρονο το Καλαπόδι πήρε και πάλι το προβάδισμα στο σκορ με 2-1 όμως ο Παρνασσός αφού πίεσε και έχασε αρκετές ευκαιρίες κατάφερε να ισοφαρίσει τελικά στα τελευταία λεπτά του αγώνα με γκολ του Σελιστάϊ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2-2.Αξίζει να σημειώσουμε ότι για δεύτερο συνεχόμενο ματς η ομάδα του Παρνασσού κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα αν και αγωνιζόταν για πάνω από ενα ημίχρονο με παίχτη λιγότερο.Μετά και τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής πρωταθλήτρια και μαθηματικά αναδείχθηκε η ομάδα του Κηφισσού.

10. Μενδενίτσα 2

Επόμενο ματς για τον Γ.Σ. Παρνασσό το εντός έδρας παιχνίδι με την ομάδα του Κηφισσού.