Σάββατο, Ιανουαρίου 26, 2013

Γ.Σ. Παρνασσός - Ρεγγίνι

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο η ομάδα του Παρνασσού πήρε μια σπουδαία νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στο Ρεγγίνι.Αρνητικός πρωταγωνιστής του αγώνα ο διαιτητής της αναμέτρησης ο οποίος έδειξε δύο κόκκινες στην ομάδα του Παρνασσού με αποτέλεσμα να τελειώσει το παιχνίδι με 9 παίχτες.Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και μόλις στο 3' κατάφεραν να προηγηθούν μετά από φάουλ του Σκοτίδα και ωραία κεφαλιά του Τσάφου ο οποίος άνοιξε το σκορ.Στη συνέχεια ο διαιτητής της αναμέτρησης δεν έδειξε καθαρό πέναλτι πάνω στο Σελιστάϊ ενώ δίνοντας ανύπαρκτο φάουλ έξω απ'την περιοχή και μετά από σύγχηση στην περιοχή του Παρνασσού έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να φέρουν το ματς στα ίσα.Στο τέλος του ημιχρόνου δίνοντας δεύτερη κίτρινη στον Καπερώνη άφησε τους γηπεδούχους με 10 παίχτες.Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπαίνοντας και πάλι δυνατά έκαναν το 2-1 με κεφαλιά του Σκοτίδα ενώ έχασαν αρκετές ευκαιρίες μέχρι το τέλος του παιχνιδιού για να διερύνουν τη νίκη τους.Στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Παρνασσού έμεινε με 9 παίχτες μετά από αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Στιβακτή.

Γ.Σ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ : Σασιάκος,Γαλάνης,Γρίβας,Ματαράς,Στιβακτής,